İstanbul'dayız

Üsküdar, İstanbul

Eposta Adresimiz

anadoluavukatofisi@gmail.com

Telefon Numaramız

0538 843 37 77

Avukata Sor | Whatsapp veya Telefon araması ile

avukatla telefonda görüş

Avukata Sor | Whatsapp veya Telefon araması ile

Anadolu Avukat Bürosu’ndaki avukata soru sor! Hukuk bürosundaki avukatlarımızdan hukuki danışmanlık hizmeti al.

Avukatlara telefon veya WhatsApp ile danışabilirsiniz. Bizi büromuzda da ziyaret edebilirsiniz, iletişim bilgilerimiz ve adresimiz için tıklayın. Ya da WhatsApp butonuyla bize ulaşın.

Alanlarında ve diğer tüm hukuki alanlardaki konularda sormak istediğiniz her konuda yazılı olarak veya bizi arayarak avukatlarımıza soru sorabilirsiniz. Soru sormak için Avukata Sor formunu kullanabilir veya Whatsapp’tan bize yazabilir veya bizi arayabilirsiniz.

Anadolu Avukat Bürosu olarak, vatandaşlarımıza daha etkin bir hukuki erişim hakkı imkanı sağlamak maksadıyla tesis ettiğimiz bu iletişim araçlarıyla online randevu almaları ve hukuki uyuşmazlıklarının hızlıca çözüme kavuşması noktasında yardımcı olmaktayız. Bu sayede müvekkillerimize yönelik daha hızlı ve etkili avukatlık hizmeti vermekte ve hak kayıplarının önüne geçmeyi amaçlamaktayız.

Avukata Soru Sor

avukata sor
Sizin yerinize avukat düşünsün

Sitemizde yer alan Avukata Sor iletişim formu aracılığı ile sorularınızı gönderebilirsiniz. Formu doldururken tüm iletişim bilgilerini eksiksiz girdiğinizden ve hukuki sorunu ayrıntılı ve kapsamlı bir şekilde anlattığınızdan emin olun. Göndermiş olduğunuz tüm iletiler tarafımızca gizli tutulacak olup, talep etmeniz durumunda veritabanımızdan silinecektir.

Talebiniz büromuz bünyesinde çalışan alanında uzman avukat tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Whatsapp Avukata Sor

Sitemizin sağ alt kısmında yer alan, Whatsapp butonu üzerinden büromuzla iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Telefon danışma hattı

İnternet sitemizde bulunan telefon numarası aracılığı ile ön görüşme sağlayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Çalışma Alanlarımız

Avukatlarımıza aşağıda belirttiğimiz hukuki alanlarda sorularınız yöneltebilirsiniz.

 • İş Hukuku ve İşçi Alacakları
 • Ceza Hukuku Alanındaki Konular
 • İcra ve iflas hukuku ve Alacak, Senet Takibi
 • Ticaret Hukuku
 • Sözleşme Hazırlanması ve İncelenmesi
 • Aile Hukuku ve Boşanma avukatı
 • Taşınmaz Hukuku ve Kentsel Dönüşüm
 • Vergi Hukuku
 • Sigorta Hukuku ve Trafik Kazaları
 • Vatandaşlık
 • Yabancılar Hukuku ve Yabancıların Türkiye’de oturma, çalışma izinleri, dava takibi
 • Kamulaştırma
 • İnşaat Hukuku
 • Bilişim Hukuku ve Bilişim Ceza Hukuku
 • Kat Mülkiyeti
 • İmar Hukuku

Yasal Uyarı

Sorduğunuz sorular neticesinde avukat – müvekkil ilişkisi kurulmamaktadır. Verilen cevaplar avukat – vekil eden ilişkisinin kurulduğu anlamına gelmemekle birlikte size verilen cevaplar hukuki tavsiye niteliğinde değildir ve gizlidir. Avukatlık Kanunu uyarınca, ücretsiz danışma hizmeti verilememekte, yapılacak görüşme neticesinde iş takibi noktasında anlaşılması durumunda Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca danışmanlık ücretine tabi tutulmaktadır.

Hukuk bürosunda bulunan avukatlarımız sorunuz hakkında sizinle iletişime geçeceklerdir.

Avukat Aytaç KINDIR

Avukat Emrecan GENEZ

Avukat Hakan TAŞTEMİR

Yazımızı Beğendiniz mi?

Bu yazıyı puanlayın

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Av. Aytaç Kındır
Av. Aytaç Kındır

Lise öğrenimini Işıklar Askeri Lisesi'nde tamamlayarak akabinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi esnasında Hukuk Klinikleri biriminde gönüllü olarak hizmet vermiş ve hukuk pratiğini geliştirmiştir. Halen, Anadolu Üniversitesi'nin Yönetim Bilgi Sistemleri Bölümü'nde ikinci üniversite öğrenimine devam etmektedir. İstanbul Barosu Kişisel Verilerin Korunması Komisyonu Üyesidir. İşveren ve İşveren Vekili İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Sertifikası sahibi olup İş Hukuku, İşçi/İşveren vekilliği ve Şirketler Hukuku alanında birçok seminer ve eğitime katılmış ve müvekkillerine hizmet vermektedir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

28 Şu ana kadar yapılmış yorumlar

Avatar

İrfanYayın tarihi 10:07 am - Eki 11, 2019

Kiralık araçla yolculuk yaparken ciddi bir kaza geçirdim ve araba hurda denebilecek duruma geldi. Benden tamir masrafı olarak para istediler ben de aracı kiralarken sigortalı aldığım için reddettim. Şimdi bana dava açmışlar, bundan sonra ne olur acaba?

  Avatar

  Av. Aytaç KındırYayın tarihi 12:28 pm - Eki 11, 2019

  Yorumunuz için teşekkürler. Kiralama yaptığınız firmayla aranızdaki kiralama sözleşmesine göre yorum yapmak daha doğru olur. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avatar

CemileYayın tarihi 11:15 am - Eki 15, 2019

Merhaba, Turk Telekom hesabım kapalı olmasına rağmen, benim 3 yıl önceden borcum kaldığını iddia ediyorlar. Ve o zamanlar küçük bir para olan borca inanılmaz faizler eklenmiş. Bu borcumun olmadığını nasıl ispatlayabilirim? Teşekkürler.

Avatar

BirsenYayın tarihi 10:41 am - Eki 16, 2019

Kiraya çıkarken dolar olarak depozito vermiştik, 400 dolar miktarında. Şimdi de evden çıkmadan önce son kirayı depozitoya saymasını istedik, üstü de kalsın dedik ve evin düzgün halde olduğunu görünce kabul etti. Şimdi biz evden çıktıktan sonra telefonda siz evime ne yaptınız, bütün duvarları mahvetmişsiniz diyerek para istedi bizden. Biz evden çıkarken ev düzgündü, bizi şikayet etmekle tehdit etti, buradan bir şey çıkar mı acaba?

Avatar

CemalYayın tarihi 9:57 am - Eki 17, 2019

Sayın Avukat, ben kat karşılığı arsamı verdim bundan 4 sene önce. Müteahhit söz vermişti ama binayı daha bitirmeden inşaat bırakıp gitti. Ben de dava açtım ve müteahhitle olan sözleşmeyi bitirdim. Şimdi binaya kendim devam etmek istiyorum ama mahkeme süreci uzun sürdüğü için inşaatın ruhsat tarihi geçti. Dava süresini bu ruhsata ekletebilir miyim? Teşekkürler.

Avatar

NurtenYayın tarihi 11:21 am - Eki 18, 2019

52 yaşındaki annemi telefonla arayıp polis numarası yapıp korkutmuşlar ve altınlarını istemişler. Annem de almış evdeki altınları götürmüş bunlara. Bir arabadan teslim almışlar. Annem arabanın plakasını da hatırlayamıyor ve telefon numarasına da ulaşılamıyor. Ne yapabilirim bu durumda?

Avatar

ÖznurYayın tarihi 10:37 am - Eki 21, 2019

Kardeşim orta okula gidiyor. Geçen gün çocuklardan birisiyle kavga etmişler ve öğretmen olacak *** da bunları dövmüş. Çocuğumu hastaneye de götürdüm, raporunu aldım. Dava açmak istiyorum yardımcı olur musunuz?

Avatar

FundaYayın tarihi 10:06 am - Eki 23, 2019

Merhaba, facebookta tanımadığım bir hesaptan bana çok fazla küfür ve hakaret edildi. Şüphelendiğim birisi var ama o olduğunu kanıtlayabilir miyim bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Avatar

NesrinYayın tarihi 10:47 am - Eki 24, 2019

2017’den beri peşimde olan birisi var ve beni sürekli tehdit ediyor. Ne yaptıysam kurtulamadım, tedbir almak için gözaltına alınmasını istiyorum. Nasıl yapabilir miyiz böyle bir şey?

Avatar

BurhanYayın tarihi 10:59 am - Eki 25, 2019

Amcam’ı ameliyat olduğu sırada kaybettik. 43 yaşında ve sağlıklıydı. Ameliyat olma sebebi de böbrek nakliydi. Dokusu uyuştuğu için bir çocuğa yardım edecekti. Doktorların hatalı olduğunu düşünüyorum ama kesinlikle bizi çok tersliyorlar. Hastaneyi ve doktorları dava etmek istiyorum, size mi başvurmalıyım? Yardımcı olun lütfen.

Avatar

UmutYayın tarihi 11:52 am - Eki 28, 2019

Biz 3 ortaklı bir şirkettik. Benim hissem en büyük olmasına rağmen yönetim işleriyle diğer iki ortak ilgileniyordu. Bana da her ay kar payım yatıyordu ama şimdi firmanın kötüye gittiği gibi yalanlar söyleyip bana az para vermeye başladılar ve en sonunda hiç vermiyorlar. Firmanın iyi durumda olduğunu biliyorum, beni aradan çıkarmak istiyorlar. İş hukuku davası açmak istiyorum, siz bakıyorsunuz değil mi?

Avatar

EkremYayın tarihi 11:21 am - Eki 29, 2019

Bir reklam şirketiyiz. Reklamda kullandığımız bir görselin telifini almadığımız için bize dava açtılar. Ama kullandığımız görsel çok küçük ve üzerinde başka görseller de var. Bu durumdan nasıl kurtulabiliriz?

Avatar

TugayYayın tarihi 12:22 pm - Kas 4, 2019

Ben kaza geçirdiğim gün bana artık sen günün geri kalanında izin yap dediler ve beni o gün çalışmıyor göstermişler. Olayı gören insan da çok yok. Eve gittikten sonra kazanın ciddiyetini algıladım ve hastaneye gittim. Gerekli raporlarımı aldım. Şimdi ne yapmam gerektiğini veya haklarım neler bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Avatar

SerpilYayın tarihi 12:16 pm - Kas 5, 2019

Ben bir mağazada yöneticiyim. İşe yeni alınan birisini, bana yanlış bilgi verdikleri için fazla çalıştırmışım ve yasal sınırı geçmiş. Bu durumdan dolayı soruşturma geçiriyorum, bundan ceza alır mıyım?

Avatar

EmreYayın tarihi 10:26 pm - Oca 8, 2020

Ben 2017 yılında biber gazı yüzünden silahtan sayıldığı için 180 gün hakaret yüzünden 135 gün cezanın katılan sanıkların üzerindeki etkileri yüzünden 112 gün ceza aldım. Olay bir arabanın içinde olduğu için ben karşı tarafın sıktığını kanıtlayamadım ve bu sonuç oldu. Bu cezalar toplamda 2240 tl para cezasına cevrilip oda 5 erteleme verildi.

2019 yılında da istemeden de olsa bir kavgaya karıştım karşı tarafın eli kesilmiş ve kasten adam yaralama suçu ile 2200 tl adli para cezası aldım ama bu direk para cezası olarak mı verildi yoksa gün olarak verilip sonra para cezasına mı çevrildi bilmiyorum hakim direk sabıkan olduğu için 2200 tl ceza verdik dedi.

Şimdi benim bir memuriyet işim var bekçiliği kazandım asil olarak. Bunlar benim memur olmama engel olur mu beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum iyi akşamlar dilerim.

Avatar

istanbulYayın tarihi 11:14 pm - Oca 8, 2020

772 sayılı çarşı ve mahalle bekçileri kanunu 6. Madde bahsettiğiniz konu ile alakalıdır. Bu cevap hukuki tavsiye niteliğinde olmayıp, sadece yazılan yorum içeriğinizden bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için ofisimize gelebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Don`t copy text!