İstanbul'dayız

Üsküdar, İstanbul

Eposta Adresimiz

anadoluavukatofisi@gmail.com

Telefon Numaramız

0538 843 37 77

Avukata Sor | Whatsapp veya Telefon araması ile

Avukata Sor | Whatsapp veya Telefon araması ile

Anadolu Avukat Ofisi’ndeki avukata sor! Hukuk bürosundaki avukatlarımızdan hukuki danışmanlık hizmeti al.

Avukat Hakan Taşdemir
Avukat Hakan Taşdemir

Avukatlara telefon veya online olarak WhatsApp ile danışabilirsiniz. https://g.page/anadoluavukat adresinden ofisimize yol tarifi alarak bizi büromuzda da ziyaret edebilirsiniz. İletişim sayfamızdan ya da WhatsApp butonuyla bize ulaşın. Buna ek olarak instagram avukata sor linkini kullanarak bize Instagram’dan da ulaşabilirsiniz.

Avukata Sor

Tüm hukuki alanlardaki konularda sormak istediğiniz her konuda yazılı olarak veya bizi arayarak avukatlarımıza soru sorabilirsiniz. Soru sormak için Avukata Sor formunu kullanabilir veya Whatsapp’tan bize yazabilir veya bizi arayabilirsiniz.

Anadolu Avukat Bürosu olarak, vatandaşlarımıza daha etkin bir hukuki erişim hakkı imkanı sağlamak maksadıyla tesis ettiğimiz bu iletişim araçlarıyla online randevu almaları ve hukuki uyuşmazlıklarının hızlıca çözüme kavuşması noktasında yardımcı olmaktayız. Bu sayede müvekkillerimize yönelik daha hızlı ve etkili avukatlık hizmeti vermekte ve hak kayıplarının önüne geçmeyi amaçlamaktayız.

Avukata Soru Sor

avukata sor
Sizin yerinize avukat düşünsün

Sitemizde yer alan Avukata Sor iletişim formu aracılığı ile sorularınızı gönderebilirsiniz. Formu doldururken tüm iletişim bilgilerini eksiksiz girdiğinizden ve hukuki sorunu ayrıntılı ve kapsamlı bir şekilde anlattığınızdan emin olun. Göndermiş olduğunuz tüm iletiler tarafımızca gizli tutulacak olup, talep etmeniz durumunda veritabanımızdan silinecektir.

Talebiniz büromuz bünyesinde çalışan alanında uzman avukat tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Örneğin ceza avukatına soru sormak istediğinizde bu alanda uzman ceza avukatına soru sorabilirsiniz.

Çalışma Alanlarımız

Avukatlarımıza aşağıda belirttiğimiz hukuki alanlarda sorularınız yöneltebilirsiniz.

 • İş Hukuku ve İşçi Alacakları
 • Ceza Hukuku Alanındaki Konular
 • İcra ve iflas hukuku ve Alacak, Senet Takibi
 • Ticaret Hukuku
 • Sözleşme Hazırlanması ve İncelenmesi
 • Aile Hukuku ve Boşanma avukatı
 • Taşınmaz Hukuku ve Kentsel Dönüşüm
 • Vergi Hukuku
 • Sigorta Hukuku ve Trafik Kazaları
 • Vatandaşlık
 • Yabancılar Hukuku ve Yabancıların Türkiye’de oturma, çalışma izinleri, dava takibi
 • Kamulaştırma
 • İnşaat Hukuku
 • Bilişim Hukuku ve Bilişim Ceza Hukuku
 • Kat Mülkiyeti
 • İmar Hukuku

Avukata Soru Sorma Danışmanlık Ücretleri

Hukuki destek talep eden veya destek almayı düşünen bireylerin en çok merak ettiği konular arasında avukat danışmanlık ücretleri gelir. Her yıl belirli kıstaslar çerçevesinde belirlenen ve avukatlar için alınması gerekli minimum sınırları temsil eden bu ücretlerin günlük yaşamda karşılaşılan asgari ücret ile benzer bir mantık taşıdığını ifade etmek mümkündür.

Avukatlık mesleği; bireylerin hukuk eğitimi aldıktan sonra gerekli aşamaları tamamlayarak üstlendikleri oldukça mühim bir görevdir. Kişi veya kurumların hukuki meselelerde temsil edilmesi rolünü üstlenen avukatların genel anlamda hukuki danışmanlık sunma görevi de vardır. Avukata soru sormak da hukuki danışmanlık kapsamına girmektedir. Belirli şartlar altında sunulabilen hukuki danışmanlık faaliyetinin belirli bir meblağ karşılığında olması zorunludur.

Her yıl Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından belirlenen ücret tarifesi çerçevesinde avukatların talep ettiği avukat danışmanlık ücretler kişilerin ödemeleri gereken asgari tutarlara denktir. Daha açık bir ifade ile avukatlar TBB tarafından belirlenen ücretlerden daha fazlasını da talep edebilirler. Burada avukatları sınırlandıran herhangi bir şey yoktur.

Avukat Danışmanlık Ücreti Ödemek Zorunlu mu?

Her yıl TTB’nin belirlediği ve Resmi Gazete’de yayınlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi genellikle yılın ilk günlerinde gündeme gelir. Her yıl en az asgari ücret kadar konuşulan ve tartışılan bu tarifenin sadece avukatları değil aynı zamanda bireyleri de ilgilendirmesi nedeniyle önemli bir konu olduğu ifade edilmelidir. Zira bir avukattan danışmanlık almak, avukata soru sormak, avukata whatsapp üzerinden veya telefon araması ile soru sormak istediğinizde ücretsiz destek almanız söz konusu değildir.

Avukat tanıdığınız, akrabanız veya dostunuz olsa dahi ücret ödemek durumundasınız. Aksi takdirde avukat kurallara aykırı bir eylem gerçekleştirmiş olacağından illegallik söz konusu olur. Siz de avukattan destek almak veya danışmanlık için belirli bir ücret ödemelisiniz. Bu hem avukatın geçimini sağlayabilmesi hem de kurallara uymak adına bir zorunluluktur.

Yasal Uyarı

Sorduğunuz sorular neticesinde avukat – müvekkil ilişkisi kurulmamaktadır. Verilen cevaplar avukat – vekil eden ilişkisinin kurulduğu anlamına gelmemekle birlikte size verilen cevaplar hukuki tavsiye niteliğinde değildir ve gizlidir. Avukatlık Kanunu uyarınca, ücretsiz danışma hizmeti verilememekte, yapılacak görüşme neticesinde iş takibi noktasında anlaşılması durumunda Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca danışmanlık ücretine tabi tutulmaktadır.

Online Ödeme için Tıklayınız.

Hukuk bürosunda bulunan avukatlarımız sorunuz hakkında sizinle iletişime geçeceklerdir.

Avukat Aytaç KINDIR

Avukat Emrecan GENEZ

Avukat Hakan TAŞTEMİR

Yazımızı Beğendiniz mi?

Bu yazıyı puanlayın

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Av. Aytaç Kındır
Av. Aytaç Kındır

Lise öğrenimini Işıklar Askeri Lisesi'nde tamamlayarak akabinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi esnasında Hukuk Klinikleri biriminde gönüllü olarak hizmet vermiş ve hukuk pratiğini geliştirmiştir. Halen, Anadolu Üniversitesi'nin Yönetim Bilgi Sistemleri Bölümü'nde ikinci üniversite öğrenimine devam etmektedir. İstanbul Barosu Kişisel Verilerin Korunması Komisyonu Üyesidir. İşveren ve İşveren Vekili İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Sertifikası sahibi olup İş Hukuku, İşçi/İşveren vekilliği ve Şirketler Hukuku alanında birçok seminer ve eğitime katılmış ve müvekkillerine hizmet vermektedir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

82 Şu ana kadar yapılmış yorumlar

Avatar

İrfanYayın tarihi 10:07 am - Eki 11, 2019

Kiralık araçla yolculuk yaparken ciddi bir kaza geçirdim ve araba hurda denebilecek duruma geldi. Benden tamir masrafı olarak para istediler ben de aracı kiralarken sigortalı aldığım için reddettim. Şimdi bana dava açmışlar, bundan sonra ne olur acaba?

  Avatar

  Av. Aytaç KındırYayın tarihi 12:28 pm - Eki 11, 2019

  Yorumunuz için teşekkürler. Kiralama yaptığınız firmayla aranızdaki kiralama sözleşmesine göre yorum yapmak daha doğru olur. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avatar

CemileYayın tarihi 11:15 am - Eki 15, 2019

Merhaba, Turk Telekom hesabım kapalı olmasına rağmen, benim 3 yıl önceden borcum kaldığını iddia ediyorlar. Ve o zamanlar küçük bir para olan borca inanılmaz faizler eklenmiş. Bu borcumun olmadığını nasıl ispatlayabilirim? Teşekkürler.

Avatar

BirsenYayın tarihi 10:41 am - Eki 16, 2019

Kiraya çıkarken dolar olarak depozito vermiştik, 400 dolar miktarında. Şimdi de evden çıkmadan önce son kirayı depozitoya saymasını istedik, üstü de kalsın dedik ve evin düzgün halde olduğunu görünce kabul etti. Şimdi biz evden çıktıktan sonra telefonda siz evime ne yaptınız, bütün duvarları mahvetmişsiniz diyerek para istedi bizden. Biz evden çıkarken ev düzgündü, bizi şikayet etmekle tehdit etti, buradan bir şey çıkar mı acaba?

Avatar

CemalYayın tarihi 9:57 am - Eki 17, 2019

Sayın Avukat, ben kat karşılığı arsamı verdim bundan 4 sene önce. Müteahhit söz vermişti ama binayı daha bitirmeden inşaat bırakıp gitti. Ben de dava açtım ve müteahhitle olan sözleşmeyi bitirdim. Şimdi binaya kendim devam etmek istiyorum ama mahkeme süreci uzun sürdüğü için inşaatın ruhsat tarihi geçti. Dava süresini bu ruhsata ekletebilir miyim? Teşekkürler.

Avatar

NurtenYayın tarihi 11:21 am - Eki 18, 2019

52 yaşındaki annemi telefonla arayıp polis numarası yapıp korkutmuşlar ve altınlarını istemişler. Annem de almış evdeki altınları götürmüş bunlara. Bir arabadan teslim almışlar. Annem arabanın plakasını da hatırlayamıyor ve telefon numarasına da ulaşılamıyor. Ne yapabilirim bu durumda?

Avatar

ÖznurYayın tarihi 10:37 am - Eki 21, 2019

Kardeşim orta okula gidiyor. Geçen gün çocuklardan birisiyle kavga etmişler ve öğretmen olacak *** da bunları dövmüş. Çocuğumu hastaneye de götürdüm, raporunu aldım. Dava açmak istiyorum yardımcı olur musunuz?

Avatar

FundaYayın tarihi 10:06 am - Eki 23, 2019

Merhaba, facebookta tanımadığım bir hesaptan bana çok fazla küfür ve hakaret edildi. Şüphelendiğim birisi var ama o olduğunu kanıtlayabilir miyim bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Avatar

NesrinYayın tarihi 10:47 am - Eki 24, 2019

2017’den beri peşimde olan birisi var ve beni sürekli tehdit ediyor. Ne yaptıysam kurtulamadım, tedbir almak için gözaltına alınmasını istiyorum. Nasıl yapabilir miyiz böyle bir şey?

Avatar

BurhanYayın tarihi 10:59 am - Eki 25, 2019

Amcam’ı ameliyat olduğu sırada kaybettik. 43 yaşında ve sağlıklıydı. Ameliyat olma sebebi de böbrek nakliydi. Dokusu uyuştuğu için bir çocuğa yardım edecekti. Doktorların hatalı olduğunu düşünüyorum ama kesinlikle bizi çok tersliyorlar. Hastaneyi ve doktorları dava etmek istiyorum, size mi başvurmalıyım? Yardımcı olun lütfen.

Avatar

UmutYayın tarihi 11:52 am - Eki 28, 2019

Biz 3 ortaklı bir şirkettik. Benim hissem en büyük olmasına rağmen yönetim işleriyle diğer iki ortak ilgileniyordu. Bana da her ay kar payım yatıyordu ama şimdi firmanın kötüye gittiği gibi yalanlar söyleyip bana az para vermeye başladılar ve en sonunda hiç vermiyorlar. Firmanın iyi durumda olduğunu biliyorum, beni aradan çıkarmak istiyorlar. İş hukuku davası açmak istiyorum, siz bakıyorsunuz değil mi?

Avatar

EkremYayın tarihi 11:21 am - Eki 29, 2019

Bir reklam şirketiyiz. Reklamda kullandığımız bir görselin telifini almadığımız için bize dava açtılar. Ama kullandığımız görsel çok küçük ve üzerinde başka görseller de var. Bu durumdan nasıl kurtulabiliriz?

Avatar

TugayYayın tarihi 12:22 pm - Kas 4, 2019

Ben kaza geçirdiğim gün bana artık sen günün geri kalanında izin yap dediler ve beni o gün çalışmıyor göstermişler. Olayı gören insan da çok yok. Eve gittikten sonra kazanın ciddiyetini algıladım ve hastaneye gittim. Gerekli raporlarımı aldım. Şimdi ne yapmam gerektiğini veya haklarım neler bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Avatar

SerpilYayın tarihi 12:16 pm - Kas 5, 2019

Ben bir mağazada yöneticiyim. İşe yeni alınan birisini, bana yanlış bilgi verdikleri için fazla çalıştırmışım ve yasal sınırı geçmiş. Bu durumdan dolayı soruşturma geçiriyorum, bundan ceza alır mıyım?

Avatar

EmreYayın tarihi 10:26 pm - Oca 8, 2020

Ben 2017 yılında biber gazı yüzünden silahtan sayıldığı için 180 gün hakaret yüzünden 135 gün cezanın katılan sanıkların üzerindeki etkileri yüzünden 112 gün ceza aldım. Olay bir arabanın içinde olduğu için ben karşı tarafın sıktığını kanıtlayamadım ve bu sonuç oldu. Bu cezalar toplamda 2240 tl para cezasına cevrilip oda 5 erteleme verildi.

2019 yılında da istemeden de olsa bir kavgaya karıştım karşı tarafın eli kesilmiş ve kasten adam yaralama suçu ile 2200 tl adli para cezası aldım ama bu direk para cezası olarak mı verildi yoksa gün olarak verilip sonra para cezasına mı çevrildi bilmiyorum hakim direk sabıkan olduğu için 2200 tl ceza verdik dedi.

Şimdi benim bir memuriyet işim var bekçiliği kazandım asil olarak. Bunlar benim memur olmama engel olur mu beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum iyi akşamlar dilerim.

Avatar

istanbulYayın tarihi 11:14 pm - Oca 8, 2020

772 sayılı çarşı ve mahalle bekçileri kanunu 6. Madde bahsettiğiniz konu ile alakalıdır. Bu cevap hukuki tavsiye niteliğinde olmayıp, sadece yazılan yorum içeriğinizden bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için ofisimize gelebilirsiniz.

Avatar

ArzuYayın tarihi 2:34 pm - Oca 12, 2020

Annem ve babam anlaşamadıklarıiçin boşandılar boşandıktan birkaç sene sonra babam vefat etti annem bosanmis olduğu için maaşa bağlanmadı çocukları olarak biz alabilir

Avatar

GulperYayın tarihi 3:35 pm - Şub 5, 2020

Mrb aile ici siddet hakaret davasi acilmistr bunun uzerine bilgi almak istiyorum ucretlimidir

Avatar

ÖzlemYayın tarihi 5:01 pm - Şub 10, 2020

Merhaba avukata düşen kredi borcuma istinaden maaşımın 1/4 oranına haciz geldi. Bu maaşımdan çekilen tutarın faizine kesildiğini borçtan düşmediğini söyledi avukat bu konuda bilginizi paylaşır mısınız iyi çalışmalar.

Avatar

CGYayın tarihi 12:38 pm - Şub 16, 2020

Aytaç bey babam üzerinden ötv indirimli araç alımı için vasi kararı için mahkeme vasi kararı verdi 1ayın 29da mahkeme oldu vasi kararının elime geçmesi için mahkeme tebligat tarafıma gönderiyorumu araç alımı için beklemekmi gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim

Avatar

TanerYayın tarihi 2:23 pm - Şub 28, 2020

Slm 2012 den 11000 tl kredi borcum var ben bunu yarısını ödedim diğer yarısını işlerim kötüye gitti için ödeyemedim fakat aldığım kredide hiç bir şekilde imzam yok şimdi sigortalı bir işte çalışıyorum maaşımın 4te 1ine haciz koymuşlar. bu ne kadar doğru ve benim ne yapmam gerekiyor bu konuda beni aydınlatır mısınız tskler

Avatar

İstanYayın tarihi 11:27 am - Mar 10, 2020

Merhaba.Ana şirket çalıştığım şirket ile sözleşmeyi yenilemediğinden işten çıkartıldım.Her ikiside özel şirket.Haklarımı alamadım.Bunun ile ilgili nasıl bir yol izlemeliyim.Teşekkürler.

Avatar

MühendisYayın tarihi 4:04 pm - Mar 17, 2020

Merhaba,
Şuan hakaret suçundan yargılanmaktayım. Dava ile ilgili yüksek ihtimal hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilecektir ancak şuan yapılan yargı paketi düzenlemesiyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının kaldırılacağı belirtilmektedir. Eğer bu düzenleme yasalaşırsa acaba bizim davamıza etki eder mi? Yani düzenleme geçmişe yürütülür mü?

Avatar

ZehraYayın tarihi 7:37 am - Mar 20, 2020

Merhaba
7 yılı aşkın süredir aynı işyerinde çalışmaktayım sağlık problemlerim nedeniyle vardiyalı çalışamaz raporu verildi iş yerim son 5 yıldır çalıştığım birimde beni sabit vardiyada çalıştıramayacağını belirtip farklı birimlere almak istiyor fakat ben istemiyorum şu anki birimimde 1 kişi engelli toplam 9 kişi üç farklı vardiya sistemiyle çalışmaktayız engelli arkadaşımız zaten sabit vardiya yani 8/5 çalışıyor ayrıca doğum yapan hamilelik ve doğum sonrası olmak üzere 1.5 yılı aşkın süredir sabit vardiyada çalışan başka bir arkadaşımız da mevcut bu hafta itibariyle yasal süresi dolup vardiyaya geçecek. İş yerim mevcut vardiya ve personelle hamile ve hamilelik sonrası çalışanın sabit vardiyada çalışmasında iş ve vardiya sürekliliğini olumsuz etkiler diye mani görüp biriminde değişikliğe gitmezken benim sağlık problemlerim nedeniyle verilen raporuma aynı hoşgörüyle yaklaşmayıp farklı birimlere ki, bu durum sağlığımı olumsuz yönde daha çok etkileyecektir çünkü performans dayatması olan aşırı stresli birimler teklif ediliyor ya da iş çıkışım isteniyor mevcut durumda benim yasal haklarım nelerdir çünkü sunulan iki teklifte bana daha fazla mağduriyet yaşatacak. Yardımınız için şimdiden teşekkürler

Avatar

MustafaYayın tarihi 5:31 pm - Mar 27, 2020

2017 mayısında sözleşmeli katkarşılığı verdigimiz arsamizdaki insaat halen bitmemistir. Bu süreçte de mütehhait baska bir yer alarak oradada insaata baslamistiŕ.Mütehhaitle yaptıgimiz gorusmede bizimle yapilan yerden zarar ettigini ve bizden de birseyler bekledigini ifade etti ..boyle bir hak varmidir mutehhait firmanin bu konuda aydinlatirsaniz memnun oluruz..saygilar

Avatar

EmelYayın tarihi 7:48 am - Nis 5, 2020

29nisanda boşanma davam var virüs nedeniyle mahkemelerin ara verdiğini duydum acaba 29 nisanda durusmam gerceklesirmi

Avatar

KadirYayın tarihi 11:45 pm - Nis 15, 2020

İnternette bi Haber okudum adli para cezalarına da af vurduğu yönünde bu konu hakkinda bilgi verir misiniz aydınlatırsanız sevirim

Avatar

EmrahYayın tarihi 3:45 pm - Nis 16, 2020

Miras sahibi hayattayken mirastan ret edilmemiş ancak mahrum bırakılmış insan miras sahibi hayattayken miras dan faydalanabilir mi

Avatar

GizemYayın tarihi 5:27 pm - Nis 17, 2020

Merhaba arkadaşım şu an ceza evinde ilk önce adam öldürmekten cezasını yattı ve çıktı daha sonra silahlı kavgaya dahil oldu kapalı cezaevine girdi tekrar ordan cezası azalınca açık cezaevine geçti orda tekrar kavga yaptı ve infazını yaktı edirne kapalı cezaevinden tekirdağa ordanda Kırklareli e tipi kapalı cezaevinde şu an bugün haber aldık tahliye için bize başka bir dosyası daha çıktı 2.ağır ceza mahkemesine gönderildi dendi acaba af kanunundan faydalanma imkanı olur mu

Avatar

MelodiYayın tarihi 2:38 am - Nis 19, 2020

Merhabalar . Silahlı özel güvenlik belgemi aldım yalnız şimdi güvelik sorusturmasina gircek dosya yalnız 2015 yılında uyuşturucu madde ticareti suçu altında bı dosyam var fakat benimle alakası yok telefon konuşmasında şifreli konuşma diye ifadem alındı ve buda sanık olarak geçti ilk mahkemeden sonra beni bir daha cagirmadilar karşı taraftaki kişi mahkemeye katıldı benim kesinleşme sehrim de ise kesinleşme türü beraat temiz edilmeden yazıyor . Fakat bu dosya Yargıtay’da açık görünüyor . Bu durum özel güvenlik olmama engelmidir ? Şimdiden tşk lerr

Avatar

FatmaYayın tarihi 5:29 pm - Nis 20, 2020

Merhabalar benim erkek arkadaşım beni öldürmekle tehdit edince savcalığa suç duyurusunda bulundu savcı bey beni kadına şiddet bölümüne yönlendirdi kanıt için telefon numaramı incelemeye aldılar bu durumda dava görülür mü bilgi verebilir misiniz teşekkürler

Avatar

AhmetYayın tarihi 9:29 pm - Nis 21, 2020

Merhaba annem ve babam ben 5 yaşındayken boşanmışlar ve annem o zamandan beri benle ilgilenmedi benim herseyimle babam ve babaannem ilgilendi ben bu konuyla ilgili nasıl bi dava acabilirim

Avatar

BurakYayın tarihi 6:28 pm - Nis 22, 2020

Merhaba ben 2009 yılından beri yurt dışında Fransa’dayim. 2014 yılında hakkımda kamu davası açılmış ve yakalama kararı çıkarılmış ve benim bundan 2018 yılında haberim oldu ve hemen avukat tuttum ama hiç bi gelişme yok avukatım yeterince ilgilenmediği düşüncesindeyim lütfen ne önerebilirsiniz bana

Avatar

SinemYayın tarihi 9:18 pm - Nis 22, 2020

Merhabalar. Instagram uygulaması aracılığı ile katıldığım ve kazandığım çekilişe bir türlü cevap vermediler. Kazandığıma dair ekran kayıdıda almıştım oysa. Ve sadece ben değil çok kişi görselin altında aynı şikayette bulunmuş.
Kendilerine onca yazmama rağmen hiçbir şekilde cevap vermediler.
Bunlara şikâyet, dava açabilir miyim?

Avatar

AhmetYayın tarihi 4:31 am - Nis 24, 2020

2016 2017 yılında oturduğum yerde bir kişiyle tanıştım öyle samimiyet vs koyu. Benim karttimi dolandirdi. Öğrendikten sonra uzak durdum. Beni tehdit etti para vs aldı ailem den. En sonun da darp etti bende şikayetçi oldum en sonunda. Ben böbrek nakiliyim. Bu zamana kadar bişey yapamadim şimdi şikayetçi oldum inkâr ediyor. Ben bunun yüzünden banklarda dolandırıcı gözüyle duruyorum. KOSGEB kaydim vs var daraldim hiç bişey yapamıyorum ve bu şahıs inkâr ediyor. kısacası beni çok iyi kulandin.

Avatar

EmirYayın tarihi 2:57 am - Nis 25, 2020

Merhaba Sayın Yetkili
21 Nisanda bir pansiyondan konaklama sözleşmesi yaptım ve 1 aylik kirayı peşin verdim ve 1 gun sonra gidip ozel sebeplerden dolayi sözlesmemin iptalini istedim onlarda bana paranizın 100 tl kesinti ile bayramdan sonra verceklerini soylediler burda yapmam gereken nedir
sözlu yerine yazıli dilekce falan vermem gerekiyor mu ya da o 100 tl kesinti normal mi bir de bayramdan sonra vermeleri normal mi bunun belli bi gunu var mi?

Avatar

YaşarYayın tarihi 8:17 pm - May 1, 2020

18 yaşındayım yasa dışı bahis paylaşımı yapılan bir Whatsapp grubunda yöneticiydim ama ne grup sahibini ne de diğer üyelerini tanımıyorum hiç maç paylaşımı da yapmadım, grubu kuran şahıs grup üyelerinden birini dolandırıp engellemiş ama benim bu dolandirmayla ilgili hicbir ilgi ve alakam yok zaten gruptan ayrıldım yaptığım tek hata genç yaşımın cehaletine kapılarak 1 kere yasa dışı bahis oynadım dolandırılan şahis ise savcılığa gideceğini söyledi nasıl bir süreç bekliyor beni? Haksız yere ceza alır mıyım ve nasıl bir ceza gelebilir ?

Avatar

BüşraYayın tarihi 9:23 pm - May 1, 2020

Merhabalar,eşime beni aldatmasindan dolayı boşanma davası açtım ve yeterli delilim mevcut ve arama kayıtlarını talep ettim fakat oda benim telefon kayıtlarımı talep etmiş etmesi problem degil fakat kiz arkadaşlarımızla 9 ay ya da 1 sene öncesinde grubumuzda eski erkek arkadaşlarımızdan bahsetmiştik iste fotolari falan atıldı gruba eski erkek arkadaşlarımız ayni zamanda 6 yillik okul arkadaşımız ve yakin arkadaşımızdı ama evlilikten sonra kendisiyle asla gorusmedim sadece dedigim gibi gruplarimizda isimleri fotoğrafları geçti bu durum benim aldattığıma mi işaret eder sonuçta kisinin kendisiyle ne telefon ne de fiili gorusme değil kendi arkadaşlarımızla aramızda konustuk yalnızca bu durumda ne yapabilirim yardimci olur musunuz?

Avatar

MustafaYayın tarihi 11:05 pm - May 1, 2020

İş verenin Telefon konuşmasinda kufur ederek tehdit etmesi iscinin hakli olarak feshini dogurmaktadir. ben bu hakli feshi nasil ispatlayabilirim? anaya babaya kufreden bu is verenden maddi manevi hakkimi nasil alabilirim keza alamazsam onlar 29 koduyla iftira ile isten cikaracaklar??? cevaplarsanız çok sevinirim.

Avatar

ZehraYayın tarihi 1:15 am - May 3, 2020

Merhaba,
4 yildir bir fabrikada ambar calisani olarak gorev yapmaktayim. Genelde erkek isci tercih edilen bir bolumde caliskanligim sebebiyle ben tercih edildim. Suan 4 aylik gebeyim. Isyerime.bunu 2 ay once bildirdim. Sozlu olarak artik ambarda calismamim sakincali oldugunu, farkli bir bolume gecmek istediğimi cunku surekli agir kaldirmam uzanmam yuksek raflardan malzeme.almam.gerektigini ama artik bunlari yapamayacagimi soyledim. Dusuneceklerini soylediler ama hic bir degisiklik olmadi. Dusuk riskim var raporumda var. Ne yapmam.gerekiyor. Yazimi yazmaliyim.sikayetmi etmeliyim. Tazminatimi alip cikabilir miyim. Nasil yapabilirim bana yardimci olurmusunuz?

Avatar

EmelYayın tarihi 5:12 pm - May 3, 2020

Merhaba sosyal medyada bahis sitesinden dolandırıldım ne yapabilirim

Avatar

NecmiYayın tarihi 1:52 am - May 4, 2020

Iyi günler. Komsum yurtdisi borclanma ile 2009 da SGK dan emekli olmus. Calistigi halde maasini baslatmis. Iki ay önce bu sahisin 2009 ile 2011 yili calistigini SGK ögrenmis. 2012 bu sahiz almanyadan emekli oluyor. SGK simdi 2009.ile 2011 arasi ödedigi emekli maasini faizi ile birlikte geri istiyor.

Bu durumda 10 yil üzerinden gectigi icin zaman asimina giriyormu? SGK ya fazla ödenmis miktari geri ödemekten kurtarma sansi olurmu?

Avatar

GururYayın tarihi 3:38 am - May 5, 2020

Amcamla ortak bir ev aldık ev annemin uzerine. Amcam kanserden dolayi vefat etti. 2 yillik tedavi surecinde biz baktik. Amcam bekardi. Resmi hicbir evrakta ismi veya ortakligi yok ancak insanlar tarafindan bu ortaklik biliniyor ve halam vefat eden amcamin hakkini almak istiyor. Amcam vefat ettikten sonra da babama borc para olarak aldigina dair kagit imzalatiliyor ancak babamin ruh sagligi yerinde olmadigi icin vasisi annem bu yuzden imza yetkisi yok. Bu hafta icinde davamiz var ve ne yapmamiz gerekiyor hala ogrenebilmis degiliz. Yardimci olursaniz sevinirim.

Avatar

FıratYayın tarihi 7:49 pm - May 5, 2020

Merhabalar 15 Ocak 2020 tarihiyle emekli oldum çalıştığım firma bağlı olduğum taserona baskı yaparak beni tekrar işe aldırdı aylar geçmesine rağmen emekli ikramiyemi taserondan alamıyorum ayrıca beni ayda 3 gün çalışıyor gösterip tam zamanlı çalıştırıyor ne yapabilirim

Avatar

RüstemYayın tarihi 11:36 pm - May 5, 2020

Ben 2018 de boşandı. Kızım annesinde her ay düzenli nafaka ödüyorum sıkıntı kadının bize paylaştığı bir hesap numarası yok vermiyor bize hesap numarası İstanbul Manisa samsun herdefa farklı illere nafaka gönderiyorum PTT den onunda gönderme parası oluyor öyle zaman geliyorki nafakiyi borç bulup gönderiyor hesap numarası olmadığı içinde gönderme parası 30 lira bunun bi kolayi varmı şimdiden teşekkürler…

Avatar

TarkanYayın tarihi 6:28 pm - May 6, 2020

Meraba,
Yurt disindan getirdigim samsung telefonun resmi imei kaydini e devlet uzerinden yaptirdim. 2 yildir kullaniyorum. Telefon benim uzerime kayitli ve ben bu telefonu bi arkadasima satmak istiyorum. Ben sattiktan sonra bu telefonla herhangi bir suç islenir ya da sorun olusursa ben bu durumdan sorumlu olur muyum? Ne gibi şeyler olabilir?
Bilgi verirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler

Avatar

MustafaYayın tarihi 12:07 am - May 7, 2020

Merhaba bir kadın iki kez evlilik yapmışsa ilk kocasının 2 kız 1 erkek çocuğu ve serveti var kocası öldükten sonra yeniden evlenirse ikinci kocasınında 3 erkek 1 kız çocuğu var ikinci koca sağ işimdi yada öldükten sonra ikinci kocanın çocuğuna serveti düşer mi hakkı var mı?

Avatar

AladdinYayın tarihi 1:08 am - May 10, 2020

Sayın hocam infaz düzenlemesini içeren 15.04.2020 tarihli yasadan dolayı tahliye oldum 3 yıllık denetimli serbestliğe istinaden lakin aklımı kemiren Bi husus hakkında derin tecrübelerinizden istifade etmek istiyorum an itibari ile 28 ay ds tedbiri uygulanması gerekiyor hakkımda su an yasa kapsamı içinde temyiz den Bi başka daha cezam geldiği taktirde cerrahi içtima yapıldığında tekrar 36 ay kala ds uygulamasından faydalanabilir miyim bu süre her seferinde Kapsam içi suçlarda 36 ay olarak korunur mu tesekkur ederim şimdiden hayırlı çalışmalar

Avatar

UmutYayın tarihi 8:46 pm - May 11, 2020

Merhaba. bir isletmede 5.5 yildir reyon gorevlisi olarak calisiyorum. suanda kisa calisma programina tabi olarak calisiyorum. Onceki yillarda yaptigim fazla mesailer odenmedi isten ayrilmak istesem kisa calismaya tabi iken hakli fesih yapabiilir miyim? Issizlik maasi alabilir miyim?

Avatar

MertYayın tarihi 10:53 am - May 29, 2020

Merhabalar ,
Eds olmayan yerde emniyet şeridi ihlali cezası yazıp evime gönderildi.
İtiraz için mahkemeye başvurdum. Ancak olayı kanitliycak bir delilim olmadığı için cezayı iptal etmediler. Onların da ellerinde bir delil olmadığına ve trafik polisinin sözüne baktiklarina eminim. Yardımlarınızı rica ederim

Avatar

MustafaYayın tarihi 12:47 am - Haz 1, 2020

Hayırlı günler avukat bey eşim 20.03.2020de izne gelip geri dönmedi şimdi teslim olur ise cezası ne olur kesilmiş cezası 5yil 4aydi cevap verirseniz sevinirim iyi günler.

Avatar

YasinYayın tarihi 10:02 am - Haz 2, 2020

İyi günler ben bir işyerinde çalışıyordum bazı nedenlerden olayı ayrılmam gerekiyordu.Çalıştığım firma ben işten istifa olarak çıktı gösterdi Ben istifa dilekçesi gibi bir şeyde yazmadım. Bunu işten işçi çıkarmak yasak olan zaman yapıyor 01.04.2020de çikiş. ben bütün haklardan mahrum kaldım(kıdem-ihbar tazminatından İşsizlik maaştan) dava açarsam ne hak talep ederim ve kazanma ihtimali yüksek mi. İYİ GÜNLER

Avatar

istanbulYayın tarihi 11:02 pm - Haz 2, 2020

Merhaba. Yorumunuz için teşekkürler. Sadece yorumunuzdan yola çıkarak net bir sonuca varmak doğru olmayacağı için detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ya da Whatsapptan bize yazabilirsiniz.

Avatar

GürkanYayın tarihi 12:13 pm - Haz 4, 2020

Merhaba ben bir banka şubesinde güvenlik görevlisiyim izin istiyorum hastaneye gitmek için fakat izin vermiyorlar başka bir gün belirleyip o gün git diyorlar böyle bir durumda devletin hastanesinde gün belirleyemiyorsunuz. 2015 yılından beri çalışıyorum 2013 de işe girdim 2015 te taşerona verdiler bizi tazminatımı alarak işten ayrılabilme durumum olabilir mi bu gibi bir çok sebepte var yıllık izin de aynı şekilde hepsini kullandırmıyorlar yılda 2 parçaya bölüyorlar tarihide onlar belirliyor işcinin herangi bir söz hakkı yok yapılacak birşey olabilir mi tazminat için

Avatar

KadirYayın tarihi 12:17 am - Haz 6, 2020

Merhabalar, bir sorum olacaktı ben geçtimiz sene Ağustos ayından beri yerde çalışmaktayım ilk 15 gün deneme süreci muhabbet yaptılar sonrasında 1 ay yapmışlar ve kesmişler ben kestikleri 3-4 ay sonra farketim ,bir daha giriş yapıp part olarak 8 gün yapıp gerisi Corona var diye kesmişler ve 1 haziranda geri döndük çalışmaya hala yok NAPABİLİRİM bir hak talep edebilir miyim AVM giriş kartım var Dukan adı yazıyor yanda ki çalışanlar güvenlikler biliyor nasıl bir yol izlemeliyim teşekkürler

Avatar

BurcuYayın tarihi 12:44 am - Haz 6, 2020

Merhaba eşim 2 yıl önce beni darp etmişti darp raporu alıp mahkemede şikayetçi oldum sonradan barışınca şikayeti geri çektim fakat mahkeme yinede para cezası uyguladı şuan yine aramız kötü sürekli baskı kısıtlama aşırı kıskançlık aşağılama gibi psikolojik baskı uyguladı en sonda bi bayanla şüpheli konusmaları vardı sordum açıklayamadı yalanlar söylemeye başladı en son dayanamadım 3 yaşındaki çocuğumu alıp çıktım baba evine suan boşanma davası açacam fakat eşim sigortalı olarak çalışmıyor mahkemeye bu şekil kısıtlama küçümseme gibi psikolojik baskı şiddetli geçimsizlik ve önceki darp raporunu mahkeme davasında açıklarsam nafaka alabilir miyim önceki cümlede belirttiğim gibi sigortası yok alırsam bile ne kadar alabilirim?

Avatar

NuriyeYayın tarihi 8:15 pm - Haz 10, 2020

Dedem (75) annem vefat ettikten sonra mirasını dayıma ve teyzeme bıraktı dedemden ya da dayımdan annemin hakkını alabilir miyim satılımış olarak da göstermiş olabilirler biz sorun çıkartmayalım diye Cevaplarsanız çok teşekkürler.

Avatar

SezerYayın tarihi 6:57 pm - Tem 9, 2020

Merhaba iyi Günler,

Ben Almanyada yasiyorum ve Esimden Almanyada bosandik 1 sene önce Türkiyedede taninmasi icin Dava actim ve E-Devletten Durusmalari takip ediyorum Toplam 5 Durusma oldu ve sonunda Dosys durumu Karara cikmis olarak deyisti bu tam olarak ne anlama geliyor ve Ne yapmaliyim Kimlil bilgilerim Bekar olarak nezaman deyisir?

Tesekürler
iyi günler

Avatar

BerkYayın tarihi 2:28 pm - Ağu 8, 2020

Merhabalar. İş yerim beni ücretsiz izine çıkartmak istiyor.bölge müdürüyle tartıştm herhangi bir evrak imzalamak zorundamıyım? 3 ay göndermek istiyorlar .2,5 yildir aktif çalisiyorum kısa çalışma ödeneğinede hak kazaniyorum.nasil bir yol izlemeliyim

Avatar

BarışYayın tarihi 2:35 pm - Ağu 8, 2020

Merhabalar .iş yerimde angarya iş verdiler yapmadim. Bu yüzden 3 ay boyunca ücretsiz izne çıkacağımi söylediler. Normal haftalik izin kağdının, haftalik yazan kısmına ücretsiz izin yazip, tarih yazmadan gönder dediler.kabul etmedim.izne göndermek isteyen sizsiniz ben neden talep edeyim dedim.kısa çalışma ödeneğinede hak kazaniyorum nasil bir yol izlemeliyim

Avatar

TemelYayın tarihi 11:41 pm - Ağu 9, 2020

denetimli serbestlik gören bir kişi yasa dışı bahis oynar ve para cezasına mahkum edilirse denetimli serbestlik yanar mı ve kalan cezası ve askıdaki cezaları da ustune eklenip kapalıda yatar mı?

Avatar

OzlemYayın tarihi 4:16 pm - Ağu 17, 2020

Merhaba covid 19 salgı nedeniyle nisan ayından temmuz ayi dahil omak üzere kisa calisma odenegi ne ayrıldım ağustos ayi ici de zorunlu ucretsiz izne ayrıldım fakat aynı işyerinde toplamda yönetici dahil 5 kişi çalışıyoruz ben hariç diğer arkadaslarim 1bucuk ay kısa calisma ödeneğinden faydalandiktan sonra Kesintisiz çalışmaya devam ediyorlar ucretsiz izinde eşitsizlik ilkesine dayanarak hakli fesih edebilirmiyim tazminat hakkım oluşurmu yardımcı olmanızı rica ederim tsk ederim

Avatar

FurkanYayın tarihi 9:21 pm - Ağu 18, 2020

Öncelikle hayırlı akşamlar 16 08 2020 bir termal den sözleşme yapıp imza attım birgün sonra 2000 tl ödeyecektim ve sonrası her ay ödeme olacakti ödeme hiç yapmadım vazgeçtiğimi söyledim olmaz deniyor imza sözleşmesi onlarda ödeme yapılsaydı bir nüshası verilecek ti ne yapmam gerekiyor bu durumda yardımcı olursanız sevinirim sagılar

Avatar

——————————–Yayın tarihi 1:01 am - Ağu 24, 2020

BENİM HAKKIMDA DAVA MAHKEME AÇMIŞLAR ŞİKAYETÇİLER. ANKARA ASLİYE CEZA MAHKEMESİ’NDE. E / MAİL , G / MAİL İNTERNETTEN YAZILIP DAHA SONRA GÖNDERİLMESİYLE İLGİLİ. BEN YAZMADIM VE GÖNDERMEDİM ORADA DA DEĞİLDİM BİLMİYORUM KİMLERİN YAZDIĞINI DA. YAZI YAZILDIĞINA DA İNANMIYORUM UYDURMUŞLAR İFTİRA, BEĞENMEME VE OLUMSUZ İÇERİKLİ KENDİLERİNE VE YAKINLARINA MESAJ TANIMADIĞIM KİMSELER. DENETİMLİ SERBESTLİK CEZASINI PARASINI ÖDENİRSE PARA CEZASI ÖDENİRSE DENETİMLİ SERBESTLİK KALDIRILIR MI ? BU KONU DA BİLGİ EDİNEBİLİR MİYİM ? BÜTÜN CEZALAR KALDIRILIR MI ? AF KAPSAMINA DA GİRİYOR DA?

Avatar

NizamettinYayın tarihi 3:46 am - Eyl 14, 2020

Yakınım olan bir kadına psikiyatrist bipolar (duygu değişim) bozukluğu teşhisi koymuştur. Yakınımin psikolojik olarak bunalımda olduğu bir dönemde karşısina daha önce tanımadığı bir erkek çıkmış ve evlenme teklif etmiştir. Tanıştıktan bir sonra ise resmi nikahları kıyılmıştir. Kadın nikahtan sonra hata yaptığını, aslında evlilik düşünmezken tanımadığı bir insanla nikah masasına oturduğunu anlamış ve pişman olmuştur. Aralarında cinsel anlamda hiçbir şey yaşanmamış ve ortak konutta oturmamışlardır. Kadın boşanmak istediğini, o anda bunalımda olduğunu belirterek boşanmak istemiş fakat erkek kabul etmemiştir. Ruhsal olarak bu durum karşısında bunalımda olan kadın nasıl bir yol takip ederek bu durumdan kurtulabilir? Teşekkür ediyorum.

Avatar

SedaYayın tarihi 8:19 am - Eyl 14, 2020

Merhaba ınstagram üzerinden dolandırıldım faturama yansıdı pubg mobile şirketine 840 tl harcamışım,telefonumdan onay verildiği için iade yapılamayacağını söylediler. Yardımcı olabilirmisiniz ? ve para iadesi alabilir miyim ?

Avatar

EdaYayın tarihi 8:32 am - Eyl 14, 2020

Instagram üzerinden dolandırıldım pubg mobile belli bir ödeme yapmışım ve faturama yansımış kurumu aradığımda sizin mesaj onayınız var bir şey yapamayız diyorlar para iaedesi almam mümkün mü ? Dolandıran kişinin hiçbirşeyi Elimde yok

Avatar

MirayYayın tarihi 3:52 pm - Eyl 15, 2020

Merhaba
Dükkan üstünde oturuyoruz üst komşumuz dükkanın sahibi imar affından yararlanarak bizim balkon hizamıza kadar kamelya tarzı kapalı bir alan yaptırdı cimer e şikayet başvurusunda bulunduk fakat imara alındığı için mahkemeye başvurmamıZı söylediler evimize burdan hırsız girdi hamileydim maddi manevi zararını gördük küçük çocuğum var ve hala tereddütteyim yine girer mi diye hem komşumuzla kötü olduk hemde maddi zararımız oldu Diğer maliklerin zararı olmadığı için ilgisizler farklı sebeplerden dava açma hakkımız var mı?

Avatar

YaseminYayın tarihi 1:32 pm - Eyl 21, 2020

Zamanında verdiğim vekaleti geri alabilir miyim sahip olduğum Muğla Bodrumdaki dükkan mesken ve depo yu satma ve kullanma yetkisi vermistim. Tapu hâlâ benim üzerimde görünüyor. Fakat üzerinde rehin var kredi çekilmiş herhalde nasıl bir yol izleyip vekaletimi geri alabilirim?

Avatar

HaldunYayın tarihi 7:11 pm - Eyl 21, 2020

Merhaba,
Eylül ayı itibarı ile özel sektörde iş değişikliği yaptım. Yeni işyerimde maaşlar net üzerinden veriliyor. Ben eski işyerimden aldığım kümülatif vergi matrahımı yeni şirketime maaş hesaplamada kullanmaları için vermek istediğimde, kanunda iş değişikliği durumunda matrah sıfırlanarak hesaplanır maddesini gösterip böyle bir belge almadıklarını ilettiler. Resmi Gazetede bu yıl yayınlanan son tebliğe baktığımda(https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/05/20200527-10.htm) 21 maddenin 2. Fıkrasında bu dedikleri yazıyor. Fakat aynı maddenin 5. Fıkrasında çalışan isterse kümülatif üzerinden hesaplanmasını talep edebilir şeklinde bir madde de var. Ben bu maddeye dayanarak böyle bir talepte bulunabilir miyim? Sonuçta net maaş üzerinden anlaşmış isem böyle bir hakkım olduğunu düşünüyorum. Bu talebim kabul edilmemesi halinde sonraki sene beyanname döneminde Devlet bana fazla vergi vereceksin derse, bu talebimi gerekçe gösterebilir miyim?
Yardımlarınızı rica ederim.
İyi Çalışmalar Dilerim.

Bir cevap yazın

Don`t copy text!