İstanbul'dayız

Üsküdar, İstanbul

Eposta Adresimiz

anadoluavukatofisi@gmail.com

Telefon Numaramız

0538 843 37 77

Kartal Boşanma Avukatı

Kartal Boşanma Avukatı

Kartal Boşanma Avukatı

Kartal Boşanma Avukatı

Kartal boşanma avukatı günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan boşanma davalarında müvekkillerine profesyonel avukatlık hizmeti vermektedir. Aile hukukun oldukça önemli olduğu tartışılmaksızın dava sürecinin en iyi şekilde takip edilmesi gerekmektedir. Anadolu Yakası boşanma avukatı olarak sunulan hizmetlerde mal paylaşımı, nafaka vb. hak kayıplarının önüne geçilmektedir. Her ne kadar hukuk çerçevesince avukat tutmak zorunlu olmasa bile olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak adına tavsiye edilmektedir. Aile avukatı Kartal ilçesinde faaliyet göstererek tarafların sorunsuz bir şekilde boşanmasına vesile olmaktadır.

Boşanmak isteyen ve bu konuda hukuki destek almak isteyen kişiler boşanma avukatına anında internet üzerinden ulaşabilmektedir. Boşanma süreci ile ilgili merak edilen sorular sorularak kısa sürede yanıt alınabilmektedir. Özellikle boşanma davası açma, nafaka talebinde bulunma ve çekişmeli boşanma davaları gibi konularda Kartal boşanma avukatı hukuki anlamda destek sağlamaktadır.

En İyi Boşanma Avukatı Kartal

Boşanma davaları belirli şartlar çerçevesince sonuçlanmaktadır. Evliliğin 1 yılı doldurması, her iki tarafında boşanmayı kabul etmesi, duruşma gününde tarafların bulunması ve her konuda anlaşmaya varılması şartlar arasında bulunmaktadır. Özellikle mahkeme esnasında tarafların şikayet ve istekleri dava sürecini oldukça etkilemektedir. Bu süreç içerisinde mevcut çocuklara kadar pek çok unsur göz önüne alınarak ilerlenmektedir.

Kartal boşanma avukatı ise boşanma sürecinin en kısa sürede sonuçlanması için hizmet vermektedir. Bunun nedeni ise çekişmeli boşanma davalarında sürecin oldukça uzun sürmesi olmaktadır. Anlaşmalı boşanma davaları ise genellikle ile celsede dava sonuçlanmaktadır. Fakat taraflar arasında anlaşma bulunmuyorsa dava süresi uzamakta ve avukatlara olan iş daha da fazla olmaktadır. Anadolu Yakası boşanma avukatı ise davanın olabilecek en kısa sürede sonuçlanması için profesyonel avukatlık hizmeti sunmaktadır. Anlaşmalı boşanmak isteyen kişilerin ilgili sözleşmelerinin düzenlenmesinde faaliyet göstermektedir.

Boşanma Avukatı Anadolu Yakası

Çekişmeli boşanma davalarında aile avukatı Kartal ilçesinde hizmet vererek boşanma sürecinin en iyi şekilde sonuçlanmasına yardım etmektedir. Özellikle çekişmeleri davalarda tek taraflı boşanma isteği, çocuk vekaletleri ve mal varlığı paylaşılması gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Kartal boşanma avukatı olarak bu gibi durumlarda mahkemeye belirli delillerin ve şahitlerin sunulması gerekmektedir. Böylece boşanma gerçekleşmektedir. Son derece zorlu bir süreç olan boşanma davalarında durumların değerlendirilmesi ve mahkemeye sunulması adına mutlaka özel bir avukattan destek alınması gerekmektedir. Anadolu Yakası boşanma avukatı sayesinde hiçbir hak kaybı yaşanmadan boşanmalar olabilmektedir. Bunun yanında taraflar arasında anlaşmaya varılması isteniyorsa da sözleşme hazırlanmaktadır. Dava için gereken belge ve işlemler direkt olarak Kartal boşanma avukatı çerçevesince gerçekleşmektedir.

İstanbul Boşanma Avukatı Tavsiye

Günümüzde boşanma davalarının büyük bir çoğunluğu eşin maddi desteğinden yoksun olunduğu için ortaya çıkmaktadır. Evlilik süresi boyunca maddi destekten yoksun kalan eş boşanma davası açabilmektedir. Bu noktada ise maddi olarak zor durumda olan eş için nafaka talebi yapılabilmektedir. Kartal boşanma avukatı tarafından gerçekleştirilen nafaka talepleri sayesinde yoksulluk nafakası alınmaktadır. Fakat bu nafaka türü için nafaka talebi oluşturan kişinin kusuru eşinden daha fazla olmamalıdır. Anadolu Yakası boşanma avukatı kapsamında talep edilen yoksulluk nafakası ise direkt şahsa bağlı olarak süresiz bağlanmaktadır.

Boşanma davalarında talep edilebilen bir diğer nafaka ise iştirak nafakası olmaktadır. Kartal boşanma avukatı ile birlikte talep edilen bu nafaka ise çocuğun bakımı, korunması ve eğitimi için tüm giderleri karşılamaktadır. Böylelikle çocuk 18 yaşını doldurana kadar yani ergin olana kadar iştirak nafakası devam etmektedir. Ancak 18 yaşını doldurmuş olan çocuğun eğitimi halen devam ediyor ise iştirak nafakası çocuğun eğitimi bitene kadar devam edecektir. Anadolu Yakası boşanma avukatı ile birlikte bütün bu nafaka haklarına başvuru yaparak sahip olunmaktadır. Nafakaların alınabilmesi için bütün işlemler gerçekleştirilerek hiçbir haktan mahrum kalınmamaktadır.

Aile Avukatı Kartal

Aile avukatı Kartal ilçesi kapsamında boşanmak isteyen ancak boşanma davasını nasıl açacağını bilmeyen kişiler için hizmet vermektedir. Öncelikle neden boşanmak istendiği öğrenilerek gerekli dava sürecine başlanmaktadır. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında müvekkiller için gereken bütün hakların profesyonel şekilde savunması yapılmaktadır. Dava süreci boyunca gelişmeleri anlık takip ederek gerekli işlemleri gerçekleştirmektedir. Kartal boşanma avukatı tarafından yönetilen dava süreci ile birlikte oldukça kısa bir süre içerisinde dava sonuçlanmaktadır. Çekişmeli davalarda boşanma nedenlerine giren unsurlar için de gerekli delillerin mahkemeye sunulması sağlanmaktadır. Böylelikle tek celsede boşanma mümkünleşerek taraflar arasında süren boşanma davasının daha da uzamasının önüne geçilmektedir.

Anlaşmalı bir şekilde boşanmak isteyen taraflar için ise gerekli boşanma sözleşmesi oluşturulmaktadır. Taraflar arasında mal paylaşımı, çocuk vekaleti ve daha pek çok unsurun değerlendirilmesi yapılmaktadır. Son durumda ise sözleşmeler hazırlanarak gerekli işleme koyulması sağlanmaktadır. Anadolu Yakası boşanma avukatı ile birlikte hiçbir haktan mahrum kalmayarak boşanma gerçekleştirilmektedir.

Kartal Boşanma Avukatı Ücreti

Boşanmak isteyen tarafların bu süreç içerisinde ödemesi gereken bazı masraflar bulunmaktadır. Türk Medeni Kanunu kapsamında belirtilen masraflar ise şu şekilde olmaktadır: Başvurma harcı, vekalet harcı, peşin harç, gider avansı ve vekalet pulu, boşanma davası açma ücreti olarak ödenmektedir. Bunun yanında eğer boşanma davası normalden çok daha uzun sürer ise bu masraflar biraz daha artabilmektedir. Dava sürecinde tarafların haklılık oranlarına göre bu masraflar paylaştırılmaktadır.

Boşanma davaları için tercih edilen Anadolu Yakası boşanma avukatı ise özel ücret tarifesi ile birlikte hizmet vermektedir. Genel olarak belirli bir ücret tarifesine bağlı kalındığı gibi dava süresine göre de belirlemeler yapılabilmektedir. Boşanmaların olabildiğince kısa sürmesi ve sıkıntısız şekilde sonuçlanması adına profesyonel destekler sağlanmaktadır. Bu süreçte ödenecek ücretler için Kartal boşanma avukatı ile görüşerek net bir tablo oluşturulmaktadır.

Yazımızı Beğendiniz mi?

Bu yazıyı puanlayın

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Av. Aytaç Kındır
Av. Aytaç Kındır

Lise öğrenimini Işıklar Askeri Lisesi'nde tamamlayarak akabinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi esnasında Hukuk Klinikleri biriminde gönüllü olarak hizmet vermiş ve hukuk pratiğini geliştirmiştir. Halen, Anadolu Üniversitesi'nin Yönetim Bilgi Sistemleri Bölümü'nde ikinci üniversite öğrenimine devam etmektedir. İstanbul Barosu Kişisel Verilerin Korunması Komisyonu Üyesidir. İşveren ve İşveren Vekili İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Sertifikası sahibi olup İş Hukuku, İşçi/İşveren vekilliği ve Şirketler Hukuku alanında birçok seminer ve eğitime katılmış ve müvekkillerine hizmet vermektedir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Don`t copy text!